
Czasem słońce, czasem deszcz…, a Witkacy jest!!! – Spacer edukacyjny
Strwożeni wtorkowymi strugami deszczu z niepokojem śledziliśmy prognozy pogody – ta okazała się łaskawa na tyle, że zaplanowany na czwartek, 14 maja spacer po Zakopanem okazał się spełnieniem pokładanych oczekiwań.
Zamiast tradycyjnej lekcji języka polskiego wędrowaliśmy śladami Stanisława Ignacego Witkiewicza, począwszy od pomnika dra Tytusa Chałubińskiego z siedzącym u jego stóp Sabałą, nazywanym „Homerem Tatr”, a skończywszy na samym Teatrze Witkacego.
Kto by pomyślał, że budynki, które mijamy na co dzień, naznaczone są duchem wielkich osobistości – w nich bowiem mieszkali/bywali m.in. H. Sienkiewicz, A. Zamoyski, St. Witkiewicz, H. Modrzejewska, małżeństwo M. i B. Dembowskich, czy wreszcie sam Witkacy. Nie lada to gratka mieć zatem świadomość, że „Olma”, „Zośka”, „Chata”, Hotel „Kasprowy Wierch” czy „Morskie Oko” to miejsca pobytu znakomitych twórców literatury, sztuki…
Nasi uczniowie z klasy 2 TBa (12 maja) i 1 TBa (14 maja) wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w projekcie WITKACY INSPIRUJE dzięki dofinansowaniu programu Edukacja Kulturalna, z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przewodniczką była Dorota Ryst, poetka i przewodniczka specjalizująca się w spacerach literackich.
Tekst, fot., op. p. Helena Chlebek, p. Barbara Skrobot-Maklak

































