W poniedziałek, 25 maja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie jubileuszowej „150 lat Budowlanki w Zakopanem – wspólna historia pokoleń”, prezentowanej w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
Spotkanie poprowadziła pani Marta Nędza-Kubiniec, która w niezwykle interesujący sposób przybliżyła uczestnikom historię szkoły, jej tradycję oraz losy kolejnych pokoleń związanych z „Budowlanką”.